Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Fototapeta w kuchni – na co zwracać uwagę w czasie kupna?

Posted on 15/09/2022 10:14am

Wśród będących na topie sposobów na wykończenie wnętrz znajdują się obecnie fototapety. Cieszyły się popularnością około trzydziestu lat temu. Potem na długi czas zniknęły. Aktualnie znowu przeżywają swój ogromny come back. Fototapety przykleja się obecnie nie tylko w salonie czy sypialni, ale też w kuchni. Wszystko za sprawą nowoczesnych materiałów, które świetnie tolerują wysoką wilgotność powietrza i niemałe ciepło. Na co jednak zwracać uwagę, chcąc kupić dobrą fototapetę do pomieszczenia kuchennego?


Czy na pewno można je stosować w pomieszczeniu kuchennym?

kuchnia
Author: Nemossos
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim należy kierować się rodzajem materiału, z którego wyprodukowana została tapeta. W sprzedaży znajdziemy przede wszystkim te winylowe, foliowe i lateksowe. Różni je nie tylko cena, ale również trwałość oraz odporność na działanie określonych czynników. Wybierając tapetę, koniecznie trzeba również pamiętać o względach estetycznych. Powinna ona być dopasowana do stylu pomieszczenia kuchennego, harmonizować z jej wystrojem - . Tylko wówczas z jej pomocą uda się wyczarować naprawdę dobrze prezentującą się aranżację, która przypadnie do gustu gości.

Na chwilę obecną fototapety do kuchni laminowane to najbardziej trwały rodzaj fototapety na jaki możemy się zdecydować. Wytwarza się są ją na specyficznym podłożu lateksowym. To właśnie za sprawą tego idealnie znosi ona nawet długie użytkowanie.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link wykladziny dywanowe wroclaw, a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię niezwykle zainteresują.

Bez obaw o jej wygląd można ją myć oraz szorować, używając do tego celu bardzo silnych środków chemicznych. W pomieszczeniu kuchennym sprawdzi się więc doskonale. Nawet jeśli pokryją ją tłuste zabrudzenia, możliwe będzie ich usunięcie. Śmiało można umieszczać ją nad szafkami roboczymi. Nie odbarwia się na skutek działania światła (zobacz eleganckie włączniki światła) słonecznego i tłuszczu, który w pomieszczeniu kuchennym jest przecież nieustannie obecny.


fototapeta kawa
Author: Lilian Wong
Source: http://www.flickr.com
A czym wyróżniają się fototapety do kuchni winylowe? Otóż ich podłoże wyprodukowane jest z flizeliny, do której dodano odrobinę winylu. Jest to rodzaj tapety z najtrwalszym obecnie podkładem. Nie kosztują one mało, a ich montaż nie jest łatwy. W efekcie tego nie każdy będzie w stanie sobie z nim poradzić. Pozytywy? Taką tapetę można też bez strachu o jej wygląd myć i to nawet kilkukrotnie. Używanie środków myjących również nie odbije się na jej wyglądzie. Za sprawą tego w kuchni sprawdzi się ona idealnie. Należy jednak wiedzieć, że nie wolno przyklejać jej na całą ścianę. Ze względu na strukturę nie zapewnia jej bowiem oddychalności - W konsekwencji może sprzyjać powstawaniu zawilgoceń i pleśni. Biorąc pod uwagę tą cechę, tapety laminowane są o wiele korzystniejszym zakupem.

Tags: kolory, styl, kuchnia, ściany