Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Energooszczędne oświetlenie domu

Posted on 18/03/2022 9:43am

Światło podkręca wygląd całego pokoju. Wybór świateł i ich rozmieszczenie jest ważniejsze niż może się wydawać. Nowatorskie narzędzia pozwalają na coraz więcej, dlatego opłaty za energię nie rosną. Każde pomieszczenie naszego mieszkania powinno być inaczej oświetlone. Profesjonalne rozmieszczone lampy mogą sterować wielkością pokojów, odpowiednio zwiększając pokój lub obniżając kamieniczne wnętrze.
Odpowiednio dobrane oświetlenie w kuchni
Jakość oświetlenia jest podstawą. Miejsce pracy powinien być bardzo wymuskane pod tym względem, nie możemy tu wydziwiać, bo raczej to nie miejsce na iluminacje świetlne. Lampa do czytania oczywiście odbiega od delikatnego, które idealnie pasuje do sypialni.

Energooszczędnie

Typowe świetlówki już właściwie nie mają racji bytu. Poza tym, że Unia Europejska wydała swoje regulacje, to żarówki energooszczędne są tańsze w użyciu. Nie są tanie, ale przycinają o ponad połową rachunki za energię miesięczne. Oświetlenie ledowe jest teraz modne i wydaje się najbardziej oszczędne. Jednak kupno takiej lampy (zobacz lampy podłogowe stojące) zmniejsza możliwości finansowe tu i teraz, z tego powodu też niewielu ludzi wybiera takie oświetlenie wewnętrzne.

W kuchniach, a także łazienkach zwykle montowane są lampy halogenowe. Mają jasne i trochę męczące światło punktowe, z tego powodu nie sprawdzają się w salonach. Ich cena mocno spadła, więc nie są już rzadkim towarem adresowanym dla nielicznych.

Kuchenka gazowa
Lampy nie tylko sufitowe

Najłatwiejszym oświetleniem zwykle są lampy sufitowe. To idealne rozwiązanie dla kamienicznych sypialni. Nieprzezroczyste żyrandole (polecamy reccagni angelo) optycznie minimalizują pokoje, stąd też najlepiej komponują się z kamienicami. Aby dodać przestrzeni np. w sypialni, dobrze zastosować takie klosze na sufit. Instalacja lamp lub kinkietów na mniejszych ścianach np. sypialni zmienia proporcje.

Istotnym meblem są też lampy podłogowe. Typowe i drewniane lub zdobione – muszą pasować stylistycznie do całego pokoju. Dają przyjemne światło, które chętnie wykorzystujemy na wieczornych spotkaniach z książką albo zwyczajnie oglądając telewizję.Tags: światło, Sufit, lampa, pomieszczenie, lampy halogenowe