Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Wydruk obrazów na płótnie

Posted on 17/01/2023 7:07am

Druk obrazów na płótnie to nie mały koszt. Jeśli nie masz wygórowanych oczekiwań i ogranicza cię budżet, możesz w tani oraz prosty sposób własnoręcznie zrobić obraz z fotografii na płótnie. Jakim sposobem? Za pomocą niepozornej, cieniusieńkiej bibułki. Szczegóły znajdziesz niżej.Przyszykuj: malarskie podobrazie (najlepiej gabaryt nie większy, aniżeli format A4), arkusz gładkiej niezapisanej bibuły, sprawna drukarka, papier do drukarki, nożyce, tasiemka, klej oraz podkład Mod Podge 3w1, pędzelek z pianki.
obraz na płótnie
Author: Jill Justus
Source: http://www.flickr.com
Na początek weź kartkę papieru . Przyłóż ją do narożnika arkusza bibułki po czym skróć bibułkę w taki sposób, żeby długość jej była o 3 cm większa, niż długość kartki papieru. Wielkość arkusza bibuły powinna być taka sama, jak szerokość kartki papieru.Krok następny - fotografia na płótnie. Umieść papier do drukarki w centrum bibułki. Zagnij jej brzegi i przyklej do kartki papieru. Możesz wykonać to przy pomocy samoprzylepnej taśmy bądź taśmy dwustronnej.

Krok trzeci. Na osobnej kartce papieru wykonaj test. Zaznacz jakąś jej stronę po czym wykonaj testowy wydruk, by przekonać się którą stronę zadrukowuje twoja drukarka. To niezwykle istotne. Musisz przecież mieć pojęcie czy ułożyć kartkę bibułką do wierzchu, czy do spodu. Kiedy posiądziesz już tę wartościową wiedzę, czas wydrukować fotografię. Pamiętaj, by najpierw właściwie je przygotować, wyznaczając jego format do wydruku na rozmiar A4 (lub mniejszy). Możesz też przeobrazić zdjęcie w programie graficznym podług własnego uznania. Ja szczególnie upodobałam sobie fotografie „postarzane”, użyłam zatem tak zwanej sepii.

Gdy zdjęcie będzie już gotowe, wydrukuj je na przygotowywanej uprzednio bibule, pomnąc, by włożyć kartkę z bibułą do drukarki właściwą stroną.Poczekaj, aż tusz na wydrukowanym zdjęciu całkiem wyschnie. Dopiero wtenczas ostrożnie odseparuj bibułę od kartki.Teraz chwyć w dłonie podobrazie. Nanieś na płótno powłokę Modge Podge. Użyj w powyższym celu pędzelka w postaci gąbki.Ostrożnie połóż na płótno nadrukowaną bibułkę.

Upewnij się, iż jest właściwie umiejscowiona, a w następnej kolejności bardzo delikatnie zacznij „wmasowywać” ją w płótno kołowymi ruchami, począwszy od środka bibułki. Wskutek tego bibułka lepiej przyklei się do płótna. Obetnij nadwyżkę bibuły tak blisko brzegów płótna jak to tylko możliwe. Granica między bibułą, a płótnem nie może być zauważalna. Obraz na płótnie gotowy.

Tags: fotografia, zdjęcia, Druk, wydruk