Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Dlaczego lampy led znajdą zastosowanie w każdych warunkach? Przekonaj się , dlaczego należy zdecydować się na tą technologię

Posted on 14/03/2019 7:21am

Czym jest technologia LED i jak się sprawdza w rozmaitych dziedzinach? Diody Led klasyfikowane są jako czwarta generacja źródeł światła. I choć technika ta była znana już w przeszłości, w latach 60. XX wieku, to dopiero w minionym dziesięcioleciu pokazała się prawdziwa moda na tego rodzaju oświetlenie. Moda jednakże jest wyjaśniana ekonomicznie, bo obecnie led może znaleźć zastosowanie wszędzie, w użyciach domowych i przemyśle.
Oświetlenie w Twoim domu
Author: Elneo
Source: Elneo
Użycie technologii led w przemyśle pozwala w dużym stopniu zminimalizować koszty zużywanej energii elektrycznej, a także oświetlać najważniejsze obszary czy to w magazynach fabrycznych, czy na liniach montażowych. Też oświetlanie konkretnych maszyn światłem ciągłym, które nie sprawia niekorzystnego efektu stroboskopowego, ma wielkie znaczenie. Tego typu światło występuje wówczas,kiedy wirujący element maszyny oświetlany jest pulsującym światłem, tego rodzaju światło pojawia się z reguły z jarzeniówki.

W takiej sytuacji następuje dziwne wrażenie jakby slow motion czy nawet zmienienia kierunku ruchu poruszającego się elementu. Nie musimy mówić, jak jest to groźne dla zatrudnionych. Dlatego znacznie więcej przedsiębiorstw może zdecydować się na zmiany, a najistotniejsza z nich to modernizacja oświetlenia led. Oświetlenie (sprawdź ofertę na ideal lux lampy) led jest też niezwykle często stosowane jako zamiennik dla standardowych lamp sodowych i rtęciowych, również z powodu braku efektu stroboskopowoego. Nie musimy więc myśleć o kolejnym oświetleniu, co więcej lampy led są bezgłośne, co zwiększa komfort pracy w każdym zakładzie pracy. Zobacz więcej:
Author: LARS
Oprócz tego charakteryzują się ogromną równomiernością oświetlenia, mogą pojawić się widoczność i nie oświetlają strefy poza konkretnym zakresem, dzięki czemu można je wykorzystać jako źródło światła punktowe, np. do oświetlenia wybranego obiektu. Wykorzystany układ optyczny diod ogranicza rozproszenia światła i zminimalizowanie jego stracenie. Światło tworzone poprzez diodę jest jednokolorowe, a jego barwa zależny jest od tworzyw wykorzystanych podczas produkcji diody.

Tags: LED, światło, zmiany