Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Depresja może dotknąć każdego z nas. Jak sobie z nią poradzić, jakie są najbardziej korzystne sposoby, aby z nią wygrać?

Posted on 14/05/2022 7:17am

Depresja to jedno z powszechniej pojawiających się schorzeń na gruncie psychicznym. Depresja pojawia się przykrymi symptomami, jak smutek i przygnębienie. Paradoksalnie doświadczamy tego typu stanów wiele razy w życiu, dla niektórych jednak depresja będziemniej uciążliwa, dla drugich wręcz niebezpieczna.

Każdy z nas jest narażony na doznanie tych odczuć. Smutek i przygnębienie to coś naturalnego, czego od czasu do czasu odczuwamy. Jednocześnie pojawienie się tego typu stanów nie oznacza od razu depresji. W jaki sposób więc poznać czy mamy do czynienia z depresją?więcej informacji
Author: rpavich
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę można to zrobić dopiero, gdy stanom obniżonego nastroju wtórują tez inne oznaki, a mogą nimi być trudność wydobywania z siebie radości czy poczucie spadku energii. Jeśli trwają one długo, ponad dwa tygodnie tomamy okazję mówić o depresji. Depresję wywołują zaburzenia funkcjonowania przekaźników synaptycznych, czyli serotoniny i noradrenaliny.

Należy wiedzieć, iż depresja zazwyczaj się pojawia u osób predysponować, czyli takich u których w rodzinie były osoby z tymi utrapieniami. Im znaczniejsze pokrewieństwo, tym większa szansa na wystąpienie stanów depresyjnych. Jednocześnie do wystąpienia stanów depresyjnych przysłużyć się mogą także cechy nabyte w środowisku rodzinnym czy wrodzone cechy osobowości W jaki sposób pokonać depresję?

W leczeniu depresji stosuje się terapię biologiczną, czyli leki oraz pomoc psychologiczną, którą jest psychoterapia. Największa skuteczność pojawia się, gdy zastosujemy obie metody równocześnie. Jednocześnie niezwykle skuteczną metodą uzupełniającą jest także światłoterapia. Światłoterapia jest wyjątkową i skuteczną metodą walki z symptomami depresji.

Często działa także w odmiennych przypadkach, jak PMS czy depresja poporodową.Działanie światłoterapii jest niezwykle wysoka, bo wynosi aż 85 procent.galeria (w serwisie)Tak mnóstwo pacjentów wraca do zdrowia,zazwyczaj bez zastosowania środków farmaceutycznych. Lampy do światłoterapii są niezwykle popularne niemal wszędzie na świecie, szczególnie tam, gdzie słońca jest bardzo mało. Można tu wymienić kraje skandynawskie.

Tags: metoda, cecha, stan