Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Dekorowanie ścian w mieszkaniu dzisiaj i dawniej, czyli w jaki sposób zmieniła się moda na wyposażenie wnętrz.

Posted on 17/01/2020 10:20am

Dekoracja ścian, zarówno w prywatnym mieszkaniu, jak też w lokalach użytkowych, stała się ważnym elementem wykańczania wnętrza. O ile dawniej ową dekorację stanowić mogły jedynie marnej jakości tapety papierowe z wyświechtanym motywem, przeważnie kwiatowym, o tyle teraz wykładziny ścienne mają najróżniejsze faktury.

przykładowa fototapeta
Author: r. nial bradshaw
Source: http://www.flickr.com
Do wykończenia ścian stosuje się zarówno przeróżne odcienie farb, przez dekoracje strukturalne, a na drewnianych czy szklanych okładzinach kończąc. Dzięki tej dużej możliwości można uzyskiwać nietuzinkowe efekty, stające się wyróżnikiem każdego wnętrza i podkreślające charakter właściciela. Jakiś czas temu hitem były kolorowe fototapety z nadrukowanym pejzażem (zobacz na zwykle błękitnego oceanu i żywo zielonych palm. Jako że była to dekoracja nie dość, że marnej jakości, ale dodatkowo mocno kiczowata, to dość szybko zniknęły one z pokojów na parę dekad, ustępując miejsca jednolicie białym ścianom. Jednak w ciągu ostatnich lat fototapety powracają triumfalnie, zajmując główne miejsce w roli dekoracji nie tylko którejś ze ścian pokoju, ale znajdując zastosowanie także jako dekoracja ścian w kucdekoracja ścian (sprawdź dekoracje ścian wewnętrznych)enkach.

tapeta do pokoju dla dziecka
Author: Dimitris Siskopoulos
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejsze fototapety są wykonane na różnych podłożach zatem w zależności od typu podkładu mogą być położone nie tylko w suchych pomieszczeniach, takich jak pokój, lecz bez problemu da się je położyć również w pomieszczeniach o większej wilgotności lub narażonych na zabrudzenia, na przykład w kuchni. W takim miejscu nie kładzie się papierowej fototapety, ale na podkładzie z winylu lub włókna. Ponieważ ograniczeniem do wykonania konkretnego nadruku na fototapecie jest dziś wyłącznie wyobraźnia twórcy, to i efekty działania tejże wyobraźni bywają powalające.

Odpowiednio dobrane motywy fototapety potrafią przemienić wnętrze w sposób absolutnie zaskakujący i z mało przytulnego pokoju uczynić centrum domu, powiększając go optycznie.

Jeżeli omawiany wpis Cię zaciekawił, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł, który opisuje pokrewne tematy.

Koszt wykonania fototapety nie jest bardzo duży, zatem zabierając się za remont, można rozważyć zmianę dekoracji ściennej, aby odmienić stare wnętrze, dodając mu całkiem nowego stylu.

Tags: salon, dekoracje, wykończenia