Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Dekoracje świąteczne – co wybrać tym razem?

Posted on 08/05/2023 7:53am

W ciągu roku Polacy obchodzą dwa podniosłe święta: Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Z punktu widzenia religijnego to właśnie Wielkanoc jest najistotniejsza. W praktyce jednak bardzo duża część z nas przywiązuje ogromną wagę do Bożego Narodzenia. Te bardzo rodzinne święta mają niezwykle rozbudowaną oprawę. W ich trakcie nie może brakować najróżniejszych dekoracji świątecznych.


Ozdoby świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia mogą być naprawdę różne. Tą największą jest z całą pewnością choinka, którą w tym magicznym okresie ubiera w domach zdecydowana większość z nas. Na choince wieszamy bombki (zobacz produkty -bombka styropianowa) w różnych kolorach, cukierki, łańcuchy, zakładamy światełka mieniące się wieloma kolorami. Bardzo wiele osób – zwłaszcza tych, którzy mają dzieci – decyduje się na przygotowanie ozdób świątecznych własnoręcznie - bądź na bieżąco z trendami dzięki Pinakoteka Home. Do ich wykonania używa się bibułę, papier kolorowy, wydmuszki jajek, nieprasowaną słomę. Z pomocą własnych rąk można wyczarować zachwycające swoją urodą cuda, która sprawią, że choinka będzie postrzegana przez nas jako jeszcze bardziej niezwykła.
ozdoby świąteczne
Author: Dekoria.pl
Source: Dekoria.pl


Ozdoby świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia to jednak nie tylko przystrojone bombkami drzewko. W naszych domach ustawiamy różnorodne stroki, które wykonujemy z żywych gałązek świerkowych czy jodłowych. Mocujemy w nich świeczkę, szyszki, naprawdę często także bombki. Idealnym dodatkiem są laski cynamonu, które sprawią, że stroik będzie również wyjątkowo mocno pachniał. Chcąc postawić na interesującą, a jednocześnie naturalną ozdobę, można sięgnąć po pomarańcze i goździki. Goździki wbijamy w owoc, tak aby stworzyły piękny wzór.


Goździki w zestawieniu z pomarańczą to naprawdę bajeczny zapach, który każdy z nas chciałby mieć w swoim domu. Osoby, które są posiadaczami domów piętrowych nie zapominają także o przystrojeniu balustrady schodów. Idealnie sprawdzają się w tym przypadku girlandy oraz światełka – dokładnie te same, które umieszczamy na choince. Do tego można dodać bombki, bez których Boże Narodzenie zwyczajnie nie może się obejść. Ozdoby świąteczne, pachnące wypieki, bliskie nam osoby – wszystko to sprawia, że to właśnie Święta Bożego Narodzenia nabierają dla nas ogromnego znaczenia i traktowane są jako wydarzenie naprawdę znaczące.

Tags: domy, Boże Narodzenie, świeczki