Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Czynnikiem decydującym o wyborze hotelu jest często aranżacja pokojów. Warto zadbać by były one funkcjonalne i niebanalne!

Posted on 20/03/2023 2:40pm

Wielu osobom może się wydawać, iż bycie właścicielem hotelu to bułka z masłem. Goście wynajmują pokoje, a obiekt po prostu przynosi zyski. By interes sprawnie funkcjonował wystarczy przecież zatrudnić solidną ekipę sprzątającą i podpisać umowę z bielizny pościelowej. Jest to jednak mylne wrażenie. Aby hotel okazał się sukcesem finansowym trzeba spełnić kilka warunków.


Pierwszy warunek sukcesu - pomysł na wyjątkowy hotel


producent łóżek hotelowych
Kluczem do sukcesu w branży turystycznej jest bezsprzecznie niebanalny pomysł. Spełnia on decydującą rolę przede wszystkim w miastach, w których konkurencja jest naprawdę duża. W takiej sytuacji nietypowe wnętrza mogą być kartą przetargową i czynnikiem, który zadecyduje o wyborze naszego hotelu przez turystów. Z tej potrzeby zakosztowania wyjątkowości podczas nocy poza domem zrodziła się idea hoteli butikowych, które zapewniają swoim gościom nie tylko świeżą pościel, komfortowe łóżko i możliwość skorzystania z łazienki, ale także niecodzienne doznania estetyczne i odrobinę luksusu. W hotelach butikowych często można natrafić na antyki i prawdziwe dzieła sztuki, a obiekty tego rodzaju skierowane są przede wszystkim do osób zamożniejszych, sama koncepcja powinna inspirować wszystkich właścicieli pensjonatów i apartamentów do wynajęcia. Hotel urządzony z pomysłem i w jednym konkretnym stylu z pewnością zyska uznanie klientów.


Drugi warunek sukcesu - dobre jakościowo wyposażenie - .


Sama koncepcja nie wystarczy jeśli nie zadbamy o odpowiednie wyposażenie pokoi. Pobyt w hotelu musi oznaczać dla gości prawdziwy komfort, dlatego warto zainwestować w porządne meble. Na podstawowe wyposażenie pokoju hotelowego składa się wygodne łóżko, stolik na lampkę nocną, przestronna szafa, stół do pracy oraz fotele lub krzesła. Meble te powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na uszkodzenia. Ich funkcjonalność musi jednak korespondować ze stylem, który dominuje w całym obiekcie. Jeśli bowiem urządzimy swój pensjonat w klasycznym duchu, łóżka o geometrycznym kształcie i nowoczesnym designie tylko go oszpecą. Dlatego też w takich przypadkach najlepiej skonsultować się z ekspertem w dziedzinie aranżacji wnętrz. Warto również zrobić porządną kwerendę w Internecie i pogadać z ludźmi z branży. Dobry producent łóżek hotelowych i pozostałego wyposażenia na pewno będzie w stanie nam doradzić, jakie meble wybrać do danego obiektu.