Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Czym odróżniają się sztuki walki od sportów walki i co jest dzisiaj najbardziej popularne?

Posted on 20/03/2023 3:41pm

Sztuki walki są metodami walki wręcz albo rywalizacji przy użyciu broni białej. Celem tych walk jest poprawa formy fizycznej, ale także rozwój osobowościowo-duchowy. Ci, którzy ćwiczą sztuki walki uczą się jak zadawać ciosy, aby we właściwszy sposób kontrolować swój umysł oraz swoje ciało.


Wyrażenie sztuka walki odnosi się do różnorodnych wariantów walki wręcz albo walki przy użyciu broni białej.
szyba
Author: MS
Source: MS


Są to na przykład kije, szable albo szpady. W świadomości kolokwialnej, jest to jednolita grupa konkurencji, w jakich nacisk kładziony jest na naukę wyprowadzania ciosów, aby pokonać przeciwnika. W sztukach walki jednak chodzi naprawdę o posługiwanie się siłą w przemyślany sposób to znaczy tak, żeby nie był agresywny ani zaczepny. Siła fizyczna prowadzić ma do rozwoju duchowego osoby ludzkiej, a nie do walki i zdobywania podziwu społeczeństwa. Najpopularniejszymi rodzajami sztuk walki to te, które wywodzą się z państw Dalekiego Wschodu zatem z Japonii, Korei, Chin i Tajlandii. Są one głęboko związane z filozofią buddyjską, która rozprzestrzeniona jest w tamtej części świata. Domeną takich sztuk nie jest agresja i rywalizacja, ale harmonia oraz umiejętność panowania nad swymi odruchami. Sztuki te przekazują ponadto wartości uniwersalne na przykład szacunek dla rywala oraz umiejętność utrzymywania nerwów w ryzach.


sprzęty
Author: OknoPlus
Source: OknoPlus


odbitka - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Te cechy różnią sztuki walki od sportów walki. Sporty walki są to konkurencje, których kluczowym celem jest jak skutecznie pokonać przeciwnika. Kung-fu jest to chińska sztuka walki, która uzyskała na zachodzie niezwykle znaczną popularność. Podstawowe style dla Kung-fu są wzorowane na ruchach zwierząt: lamparta, żurawia i tygrysa. W naszym kraju najpopularniejszą odmianą Kung-fu jest Wing Tsun, które stworzone zostało przez kobietę. Kobieta ta opracowała system walki z silniejszym i większym rywalem.
Wersja Wing Tsun polega na tym, żeby unikać konfrontacji siłowej i aby wykorzystywać siłę przeciwnika przeciwko niemu samemu. W tym celu należy znać wrażliwe punkty rywala przykładowo oczy, gardło czy przyczepy mięśni.

Tags: rozwój, sztuka, style, części, sposób