Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Czy niezłym pomysłem okaże się wybór schodów z buku?

Posted on 25/12/2020 9:46pm

Schody wykonać można by z jakiegokolwiek gatunku drewna. Zazwyczaj zastanawiamy się nad kolorem drewna i nad jego gatunkiem. Każdy stolarz twierdzi, że z dowolnego gatunku można by zrobić dobre schody.


Ale drewno sosnowe nie jest dobrym wyborem, żeby zrobić schody drewniane.


aranżacja łazienki
Author: Sanitec KOŁO
Source: http://echopr.pl/PRASA/seria_quattro_marki_kolo.jpg
Jest ono wyjątkowo miękkie. A drewno bukowe jest wrażliwe na wilgoć oraz posiada preferencje do odkształceń. Idealne na schody z drewna są gatunki twarde (dąb lub rodzaje egzotyczne). Nie wszyscy wiedzą jednak, że duże znaczenie posiada także wykończenie drewna. Lakier na schodach powiększa wytrzymałość drewna na starcie, ale sam również mógłby ulegać powierzchownym zarysowaniom. Drewno na schody nie powinno być identyczne jak podłoga. Korzystniej jest jak schody kontrastują z podłogą. W niewielkim domu doskonale będą się sprawdzać gotowe schody spiralne. Takie schody mogą zająć mało miejsca, a wykończone drewnem prezentują się bardzo pięknie. Zazwyczaj nie posiadają one podstopnic i to nadaje interesujący wygląd. Schody spiralne nie są dobrym wyjściem w domach, gdzie są niewielkie dzieci i osoby starsze z ograniczoną sprawnością. Stopnie posiadają zmienny kształt i bardzo często są osadzone dość wysoko.

To niezły czas, żeby zgłębić więcej danych na opisywany wątek - niezbędne jest jedynie optymalne źródło (https://glazurex.com.pl/drzwi-wewnetrzne/), które wyświetli potrzebne informacje.

O wiele lepszym wyjściem będą masywne schody drewniane kładzione na beton.


Schody bukowe prawidłowo się komponują z dużą ilością mebli i elementów domowego oprzyrządowania. Przybierają one przyjemną dla oczu barwę. Doskonale wyglądają w słabo oświetlonych pokojach.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (http://glazurex.com.pl/) tego tematu zapraszamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twoje wątpliwości.

Tego typu schody są odporne na oddziaływanie wilgotności.


Największym mankamentem schodów z drewna bukowego jest mała wytrzymałość na ścieranie. Zatem tego typu schody będą się nadawać w obiektach o średniej intensywności używania.

Tags: parkiet, pomieszczenia, interes, wykończenie