Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Czy meble ze sklejki byłyby dobre do naszego domu oraz czy są drogie?

Posted on 01/02/2023 7:36am

Przychodzi taki okres w naszym życiu, że meble, które stoją w pokoju pragniemy wyrzucić. Bo nam się przestały podobać, lub się rozpadły. Wtedy będziemy zmuszeni zdecydować czy chcielibyśmy meble z drewna, czy może trochę tańsze ze sklejki.


Surowiec taki jak sklejka, jest surowcem kompozytowym oraz powstaje po sklejeniu skrzyżowanych cienkich warstw drewna.


Płaty drewna stosowane do produkcji sklejki mogą mieć grubość 0,4mm albo 0,3 milimetra.

Pragniesz czytać dalej ciekawą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj czytanie (https://www.mig-rolety.pl/produkty/zaluzje-drewniane.html) na nowej witrynie.

Konstrukcja sklejki składa się z tzw. fornirów, jakie są nieparzystą ilością warstw. Jest produkowana ona w różnych typach oraz klasach. Do produkcji najczęściej stosuje się takie rodzaje drewna jak buk, olcha albo brzoza. Maksymalna jej grubość mogłaby wynieść nawet 40mm. Sklejka produkowana jest za pomocą klejów, jakie w efekcie oferują nam produkt półwodoodprny czy też odporny na działanie wody. Trzeba pamiętać, że sklejka jest wodoodporna jedynie dzięki zastosowanym do jej tworzenia klejom. drewno odporne na działanie wody nie jest.
ogrodzenie
Author: Austin Kirk
Source: http://www.flickr.com


Energetyczna czerwień we wnętrzach
Author: home&you
Source: home&you


lampy podłogowe
Author: rosmary
Source: http://www.flickr.com


Meble wykonane ze sklejki produkowane są z podobnego surowca co meble z drewna, ponieważ do produkcji sklejki używane są te same gatunki drewna. Posiada ona dużą wytrzymałość oraz jeszcze inne cechy. Poddawana zginaniu czy ścinaniu, o wiele korzystniej się zachowuje niż odmienne towary drewnopodobne. Trzeba powiedzieć, że jest łatwa w profilowaniu i zachowuje się w podobny sposób do drewna. Zawilgocona powiększa swoją objętość, a redukuje się gdy wyschnie. Podobnie jak drewno, jest ona najbardziej przyjaznym surowcem dla środowiska.


Dzięki temu mogłaby ona z sukcesem zastępować drewno. Jest tak samo odporna oraz bardzo lekka. Meble ze sklejki doskonale imitują normalne drewno, a są o wiele tańsze. Jednak wyglądają tak samo pieknie .

Tags: drewno, części, pomoc, sposób