Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Czemu lepiej korzystać z technologii led? Co taka technologia oferuje bardziej korzystnego? Czym żarówki led różnią się od tradycyjnych

Posted on 13/04/2019 7:42am

Jedną z najistotniejszych zalet światła opartego na diodach led jest ich duża oszczędność. Następną zaletą jest coś także istotnego, co oznacza długowieczność. Te dwie zalety z pewnością wpływają bezpośrednio na niewielki koszt ich użytkowania. Jednocześnie, minusem jest to, że żarówki led są trochę bardziej kosztowne niż normalne rodzaje. Czy więc ich zastosowanie w oświetleniu domu jest dobrym pomysłem?

halogeny led
Author: Stephan Ridgway
Source: http://www.flickr.com
Współczesne lampy led są energooszczędnymi zamiennikami zarówno żarówki standardowej, ale także halogeny led. Tak samo jak kompaktowe świetlówki są one również energooszczędnymi źródłami światła, jakie jesteśmy w stanie wykorzystywać we wszystkich oprawach w domu.

Interesuje Cię zamieszczony w tym portalu tekst? Kliknij więc dodatkowo tu oraz sprawdź więcej info kursy walut zielona góra na omawiany problem!

Po prostu musimy je wkręcić w miejsce standardowych żarówek. Tę czynność powinniśmy zrobić raz na parę lat, ponieważ lampy led posiadają długą żywotność, wynosi ona aż do 30 tysięcy godzin, co znaczy, że działają trzydzieści razy dłużej niż standardowe żarówki.

halogen
Author: brownpau
Source: http://www.flickr.com
Lampy led mogą być wykorzystywane jak bezpośrednie zamienniki standardowych żarówek w praktycznie każdej oprawie oświetleniowej. Dostępne są także jako energooszczędne zamienniki popularnych żarówek reflektorowych oraz reflektorowych żarówek halogenowych, które są zasilane napięciem sieciowym 230V. Zamiana na tego typu żarówki to wiele korzyści w dziedzinie kosztów utrzymania oświetlenia przy zachowaniu identycznych ilościowych i jakościowych najważniejszych czynników oświetlenia (przeczytaj informacje). Znaczy to, że warto wziąć pod uwagę charakterystykę światła, jakie tworzą różne typy żarówek. Początkowo było tak, że wprowadzane na rynek żarówki led oferowały dosyć nieprzyjemne światło, co więcej o wąskim, skupionym stożku.

Dzisiaj technologia diod led dość szybko się rozwinęła, natomiast wytwarzane przez tego rodzaju lampy światło oferuje dość wysoki wskaźnik oddawania barw, co ma wpływ na to, iż kolory oświetlanych przedmiotów są prezentowane naturalnie. Jak więc widzimy warto skorzystać z takich, bardziej nowatorskich lamp led, ponieważ gwarantują one większe możliwości, lepsze światło i to na bardzo długo . Warto z tego korzystać w domu, ale także w pozostałych miejscach, przykładowo tam, gdzie pracujemy. Z pewnością poczujemy pozytywną odmianę, zobaczymy, iż zmiana na tego rodzaju halogeny led była bardzo dobra.Tags: diody, światło, żarówki