Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Cyklinowanie parkietu sposobem na ładne pomieszczenie

Posted on 21/06/2018 5:17pm

Sposobów wykończenia podłogi jest bardzo wiele. Jednym z nich jest ułożenie parkietu. Definitywne wykończenie podłogi z parkietem wymaga jego wycyklinowania.

Parkiet
Author: Podłogi.info
Układanie parkietu Katowice to wyrażenie które można wpisać w wyszukiwarce, poszukując firmy wykonującej tego rodzaju prace . Zajmuje się nimi wiele firm. Szukając firm układających parkiet, zwróćmy uwagę nie tylko na stawki, ale także to od jak dawna firma istnieje na rynku. Układanie parkietu Katowice i cyklinowanie Katowice to frazy, które pomogą dowiedzieć się na czym polegają prace . Są to roboty wymagające niemałego doświadczenia. Cyklinowania wymaga nie tylko nowo ułożony parkiet. Każdy, nawet ten wykonany z naprawdę odpornego na działanie czasu drewna parkiet będzie wymagał po po określonym czasie użytkowania okresowej renowacji. Renowacja parkietu to jego wycyklinowanie, zajmuje się tym wiele firm prowadzących swoją działalność w całym kraju. Bez trudu uda nam się znaleźć więc firmę posiadającą w ofercie cyklinowanie Katowice zaś to miejsce, w którym wykonanie tej usługi na nowo wykonanym parkiecie nie będzie trudne. Proces cyklinowania nowo wykonanych parkietów polega na ich wyszlifowaniu przy użyciu specjalnej maszyny , którą określa się cykliniarką. Znacznie trudniejsza jest renowacja starego parkietu. Podejmując decyzję o renowacji starej podłogi, możemy wycyklinować nie tylko parkiet, ale również standardową podłogę wykonaną z desek. Zabieg ten może być trudny, jeśli deski podłogowe pokryto uprzednio farbą olejną. Nie jest to jednak niemożliwe do przeprowadzenia, zajmuje jednak mnóstwo czasu, ponieważ niezbędne jest najpierw usunięcie wierzchniej warstwy farby olejnej.Wśród usług firm zajmujących się cyklinowaniem niedawno ułożonych parkietów ogromnym zainteresowaniem klientów cieszy się cyklinowanie bezpyłowe. Każde cyklinowaniemusi być zakończone etapem szlifowania parkietu. Do cyklinowania parkietu wykorzystywany jest papier ścierny. Do cyklinowania parkietu używa się papieru o grubości od 24 do 120, zaś szlifowanie prowadzone jest przy użyciu specjalnych maszyn polerujących. To one nadają końcowy wygląd podłodze. Grubość papieru używanego do cyklinowania dobiera się w zależności od gatunku drewna, z którego parkiet został wykonany. Ostatecznym etapem wykończenia parkietu będzie pokrycie go lakierem lub olejem. Lakier możemy nanosić pędzlem, pistoletem natryskowym bądź wałkiem. Najczęściej nanosi się dwie bądź trzy warstwy lakieru.

Tags: podłoga, renowacja, cyklinowanie, układanie parkietu, renowacja starej podłogi