Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Co trzeba zakupić, kiedy zaczynamy swoją przygodę z decoupege?

Posted on 20/03/2023 2:45pm

Żeby rozpocząć swą historię z decoupage trzeba nabyć właściwe urządzenia. Metoda decoupage polega na naklejaniu wzorów przykładowo wzorów z papieru oraz pokrywaniu przedmiotów wieloma warstwami lakieru w taki sposób, żeby wzór z papieru wtopił się w tło i żeby nie można go było wyczuć przez dotyk.


Historię z decoupage zacząć dobrze od prostych przedmiotów.
szafka kuchenna
Author: Mathias
Source: http://www.flickr.com


Mogą to być przykładowo podkładki pod kubek, które możemy nabyć w jakimkolwiek markecie internetowym za złotówkę. materiały takie również muszą być drobne, aby pozwoliły nam przetestować czy wybrana metoda będzie nam się podobała oraz jednocześnie, żeby surowce nie okazały się bardzo kosztowne. Na sam początek wystarczy mały klej, który kupimy już za ok. 9 złotych. Przyda się także klej Wikol, który można rozcieńczyć z wodą. Lakiery akrylowe w mniejszych tubkach warte są około 14 złotych za 120 ml. Moglibyśmy również wykorzystać farbę, która została od pomalowania ścian. Pędzle można wykorzystać tego typu, które dostępne są w sklepach budowlanych. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby pędzle posiadały miękkie włosie. Jeżeli będzie podobać Ci się decoupage sklep, w jakim zakupisz wszystkie konieczne materiały jest bardzo blisko.


materac


Decoupage sklep
Author: KLOSE
Source: KLOSE


Gdy wykonamy już wszystkie zakupy w markecie, najkorzystniej ozdobić mały przedmiot. Może to być wspomniana podkładka pod kubek. Papierem ściernym musimy zmatowić nawierzchnię. Przygotowaną w taki sposób płytkę wystarczy pomalować białą farbką 2 lub 3 razy. Motyw z chusteczki (chusteczki decoupage) musimy wyciąć nożyczkami jak najbliżej wzoru, aby nie pozostawić wielkiego marginesu tła tego typu serwetki. Później powinniśmy rozwarstwić serwetkę do jednej warstwy, którą musimy nakleić na podkładkę klejem do decoupage.
Na sam finał ogół malujemy lakierem do uzyskania rezultatu namalowanego obrazu. Kiedy rozpoczynamy swą historię z decoupage musimy zakupić odpowiednie narzędzia. Trzeba nabyć np. właściwy pędzel.

Tags: oczy, wzór, klej, efekt, materiały