Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Co pozwala nam ukryć szafa wnękowa i z jakiego powodu stają się one coraz bardziej popularne?

Posted on 16/09/2022 8:00am

Szafy wnękowe są coraz częstszym elementem wystroju pomieszczeń budynków i mieszkań. Dzieje się tak dlatego, gdyż szafa wnękowa zezwala uporządkować przestrzeń i w całości wykorzystać wnęki, które niełatwe są do urządzenia.


Niezwykle wielokrotnie szafy wnękowe zastępują szafy wolnostojące, ponieważ lepiej mogą wykorzystywać przestrzeń.
Wykonuje się je przeważnie na zlecenie i dopasowuje się je do wymiaru ściany lub wnęki. Przez to jest więcej miejsca na magazynowanie rzeczy. Także tego typu szafą można zabudować nietypowe wnęki. Mogłyby to być wnęki na strychu, pod schodami albo w narożniku. Tego typu szafy wnękowe pozwalają także zachować bardziej widoczny porządek oraz ukryć wszystko to, czego pokazywać nie chcielibyśmy. Szafa wnękowa przynosi możliwość dostosowania wnętrza takiej szafy do prywatnych zapotrzebowań. Posiadamy możliwość wybrania liczby półek oraz wieszaków. Szafy wnękowe składają się z części zewnętrznej czyli drzwiczek, ścianek bocznych i wewnętrznej czyli drążków, półek, wieszaków oraz koszyków. Drzwiczki do takiej szafy mogłyby być drzwiami przesuwnymi, składanymi lub uchylnymi. Ostatnio bardzo często spotykanym wyjściem są drzwiczki jezdne, gdyż nie potrzebują one dodatkowego miejsca przy otwieraniu. Nadają się dzięki temu do wąskich korytarzy lub do garderoby. Jeśli interesują Cię szafy wnękowe Jelenia Góra jest miastem, w którym odnajdziesz odpowiedni zakład, który wykona dla Ciebie zamówioną szafę.


wrocław
Author: falkowata
Source: http://www.flickr.com


Ciężar drzwi szafy wnękowej jest oparty na wózkach jezdnych, które ukryte są w środku ramiaka. Aby taki system jezdny działał poprawnie, waga pojedynczego skrzydła nie może przekraczać 60 kg. Jest to wymóg, który ma wpływ także na inne parametry drzwiczek tzn.
wielkość oraz grubość. O wielkości drzwiczek powinna decydować wygoda. Lepiej zainstalować 2 małe skrzydła niż przesuwać jedno olbrzymie i jednocześnie cięższe skrzydło.

Tags: korytarz, noc, wnętrz, mieszkań