Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Chryzantema jakiej nie znamy

Posted on 14/05/2019 12:33pm

Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych zmarłym, często kojarzona ze przygnębieniem i melancholią. A jednak w Azji chryzantema jest symbolem radości, długiego życia i dostatku. W Kraju Kwitnącej Wiśni Dzień Chryzantemy to wesołe święto, w dniu którego spożywa się wino powstałe z tych kwiatów. Musimy więc wyjść poza smutny schemat myślenia, ponieważ chryzantemy są szalenie efektowne, urocze i mało wymagające co do warunków glebowych. Zastosowanie tych kwiatów jest bardzo szerokie. Możemy rozweselać nimi stoły, parapety okienne, uszczęśliwiać przyjaciół i sadzić w ogrodach.

chryzantema czerwona
Author: 10班 億載
Source: http://www.flickr.com
Chryzantema to kwiat, który może cieszyć nasze oczy w wazonie nawet 3 tygodnie. Tworząc bukiet zestawiajmy dwie lub trzy odmiany o różnej formie kwiatów, lecz w podobnych kolorach. Może to być biel i zieleń tudzież róż i blady fiolet.

Nasze następne artykuły są tak samo zajmujące, jak ten. Więc najedź na link tutaj kotły gazowe wrocław i przeglądaj rzetelne informacje. Namawiamy!

Pastelowy bukiet będzie lekki i świeży. Niepotrzebne są jakiekolwiek dodatki, ponieważ kwiaty grają tu pierwsze skrzypce. Na zewnątrz, do pojemników wybieramy najczęściej odmiany o zwartym pokroju, mocno obsypane kwiatami. Tarasy i schody do domu ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub średniej wielkości, tworzącymi kwieciste kule.Warto jednak dla urozmaicenia zdecydować się na inne formy, np. krzaczaste, które możemy wyeksponować w wielobarwnych kompozycjach z innymi gatunkami roślin atrakcyjnymi jesienią. Długi czas będą cieszyły nasze oczy albowiem chryzantemy gorącymi barwami ogrzewają nasze serca do pierwszych przymrozków.

chryzantemy
Author: Tanya Hart
Source: http://www.flickr.com
Z tego względu, są to najpopularniejsze kwiaty, które stawiamy na pomnikach zmarłych (w doniczce mogą stać nawet 1,5 miesiąca) - dostawca chryzantem doniczkowych.

Chcielibyśmy zaprezentować Ci nowy wpis na zbliżony temat. Mamy nadzieję, że sprostamy Twoim oczekiwaniom. Kliknij w link - tam oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (http://www.apdmarket.pl/).

Zwyczaj ten stał się już niejako tradycją: tydzień przed 1 listopada, można zakupić różne odmiany chryzantem doniczkowych. Najlepiej jest przechowywać je na tarasie tudzież w ogrodzie, a przed nocą wstawiać kwiaty do piwnicy, lub chłodnego przedpokoju.Dziś ogrodnicy potrafią przyspieszyć proces kwitnienia chryzantem w dowolnym czasie stosując dodatkowe zbiegi, np. nawożenie specjalnymi nawozami. Dzięki temu możemy podziwiać urodę chryzantem przez cały rok, nie tylko w listopadzie - na chryzantemy.pl.

Tags: kwiaty, Chryzantema, bukiet