Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Aranżujemy alkowę - czy warto zdecydować się na styl współczesny ?

Posted on 09/10/2019 7:35am

Alkowa to twój domowy azyl, miejsce ukojenia, harmonii, prywatności. Bez względu na to, który kierunek aranżacji wybierzesz - współczesny, poetyczny, wschodni, retro, bądź zupełną awangardę, to jedno powinno być pewne - powinna być jak z marzeń!
nocna lampka
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com
Przypuszczalnie w sypialni spędzamy jedną trzecią naszego życia, tak więc to najważniejsze pomieszczenie w naszych mieszkaniach. Musi być więc wygodna, piękna, niemal luksusowa. A przede wszystkim powinna odzwierciedlać nasz charakter, pokazywać nasze ja.Nowoczesna prostota. Dla wszystkich, którzy lubią być trendy. Geometryczne kształty. Taki jest styl nowoczesny. Nie odnajdziemy w tym miejscu klasycznej lampki nocnej, rzeźbionych mebli, tradycyjnej firany w oknach. Duża przestrzeń, sypialnia dębowa Ikar i gra nasyconych kolorów – tak wygląda współczesna sypialnia. Wydawałoby się, że skromnie, iż nudno? Nic w wyższym stopniu błędnego. Zdecydowane barwy przynoszą wrażenie pełnego ekspresji wnętrza. Nie lękajmy się intensywnych odcieni, takich jak czerwień, brązowy, zielony.

Jeżeli wnętrze wydaje nam się nazbyt ciemne, to zawsze możemy ożywić je np. jasną posadzką. Przeciwieństwa kolorystyczne w tego rodzaju aranżacjach odgrywają bardzo istotną rolę. Gdy nie kochamy ciemnych barw na ścianach, to wyselekcjonujmy jasne kolory (biel, piaskowy, popiel), jednakże nie zapomnijmy o kontrastowych sprzętach, podłodze, akcesoriach. Zobacz więcej w tym temacie: sypialnia dębowa ikar.

Odpowiednie oświetlenie. W alkowie najistotniejszą rolę odgrywa oświetlenie ozdobne, jakie nadaje wnętrzu intymności, konstruuje nastrój. Możemy więc zrezygnować z oświetlenia środkowego, na rzecz właśnie lamp skupiających światło na ścianach. Światło powinno być delikatne, o ciepłej barwie. No i naturalnie, jeżeli aranżujemy sypialnię w stylu nowoczesnym, to i takie również powinny być żyrandole. Najnowsza oferta tu: .


Sypialnia z łóżkiem kutym
Author: The Sharpteam
Source: http://www.flickr.com
Dodatki oraz akcenty. W aranżacji właściwie każdego wnętrza najwięcej uwagi przywiązujemy do sprzętów, podłóg, koloru ścian.

Kliknij ochoczo ten link - znajdziesz w tamtym miejscu tak samo cenne informacje. To ważny link, który także jest warty zainteresowania.

Tymczasem akcesoria mogą grać kluczową rolę też w sypialni. Głównym akcentem w sypialni będzie oczywiście pościel, lecz nie zapominajmy również o ozdobnych poduchach. Właściwie dobrane, niedbale rzucone na łoże, w kilka chwil odmienią każde wnętrze. Narożnik Amelia świetnie sprawdzi się kiedy posiadamy niewielką sypialnię, albowiem narożnik Amelia po złożeniu zajmie niewiele miejsca.

Tags: sypialnia, wnętrze, pomieszczenie, alkowa, akcenty